Безпечний, безболісний та ефективний метод тейпування стегна використовується сьогодні не лише у спортивній медицині. Він рекомендований для лікування ряду патологій тазостегнових тканин.
Нанесення клейкої спеціальної стрічки на ту ділянку опорно-рухового апарату, яка травмована – такий метод називається тейпуванням. Головну роль тут грає пластир або клейка стрічка (тейп), що фіксує, створює спокій на закріпленій ділянці. Використовуючи такий пластир для фіксації м'язів і правильно накладаючи тейп, можна відновити нормальний стан м'яза, усунути больовий симптом, повернути здатність рухатися. Відбувається це тому, що пластир підтримує м'яз, який пошкоджений, тим самим дає можливість уникнути постільного режиму. Для спортсменів це особливо важливо. Відновлюючи повну амплітуду рухів та виводячи продукти регенерації тканин, які травмовані, цей метод допомагає ще й не втомлюватись м'язам. А якщо паралельно буде використано спортивний масаж, у результаті можна не сумніватися.
Є низка випадків, коли тейпування внутрішньої поверхні стегна буде найоптимальнішим варіантом. До них належить:
Застосовуючи такий метод, результат, як правило, виправдає усі очікування.
Але при використанні тейпінгу внутрішньої поверхні стегна необхідно дотримуватися низки умов. Одне з них - місце, куди буде закріплено тейп для спортсменів, не повинно мати ні подряпин, ні подряпин, тим більше відкритої рани. Якщо рана таки є, але вона невелика, її заздалегідь треба заклеїти лейкопластирем. І ще один нюанс, який необхідно враховувати: не має бути алергічної реакції на матеріал тейпу та клей.
При накладенні тейпу є і зворотний бік медалі: якщо процедуру зроблено неправильно, це може призвести до мікротравм та розтягування. Ось чому, коли використовують тейп самостійно, треба таки знати будову людського тіла, в даному випадку - будову внутрішньої поверхні стегна. Тут допоможуть спортивні лікарі, які пройшли перепідготовку, – курси тейпування. Вони покажуть, як слід користуватися тейпом, дадуть своєрідний майстер-клас, запам'ятати який цілком можливо.
Спочатку необхідно звільнити внутрішню поверхню стегна від волосяного покриву. Потім відзначити на тілі лінії, якими слід кріпити пластир. Ні попередньо, ні після зняття тейпу на ділянку, на якій стрічка закріплювалася, не треба завдавати ніяких лікарських препаратів. Етапу накладання мають бути в такій послідовності:
Що стосується клейового шару, його активують розтиранням пластиру після того, як він закріплений на стегні.
Тейп відноситься до класу медичних препаратів. Тому його якість має поза сумнівом: контрафактна продукція тут небезпечна. А створена професіоналами фізіотерапевтична стрічка забезпечить нормальну форму м'язів ніг, що приводять. Вона сприяє не тільки зростанню спортивних показників – при розтягуванні підколінних зв'язок та слабкому підколінному сухожиллі стрічка стабілізує м'язову напругу внутрішньої поверхні стегна. Хороший ефект дає використання тейпу під час післяопераційної реабілітації. Користуватися таким пластиром, як ми вже відзначали, можна самостійно, уважно дотримуючись інструкцій.
Якщо придбати кінезіотейп ціна якого є цілком доступною, на сайті physiokit.com.ua, в його якості, яку, як і термін придатності, гарантує виробник, можна не сумніватися.