Всі, хто вперше стикаються з кінезіотейпуванням, запитують: “Скільки потрібно носити тейпи?”. Єдиної відповіді це питання немає. Тривалість носіння тейпа визначається індивідуально залежно від проблеми, з якою звернулася людина до фізіотерапевта.
Кінезіотейпи використовуються, щоб:
Смужки із пластирів накладають дорослим та дітям. При тейпуванні обличчя достатньо накласти аплікацію на кілька годин. У разі тейпування великих м'язів, суглобів можна ходити з тейпом до 5-7 днів.
Носити тейп можна і довше, але поступово він втрачає свою еластичність. Тривале використання одного тейпу (довше тижня) не рекомендується через гігієнічні міркування. Якщо потрібно, то можна дати шкірі відпочити 1-2 дні, а потім повторити аплікацію.
Боятися, що тривале носіння тейпу погіршить стан шкіри, не варто. Пластирі відомих виробників виготовлені з натуральних або синтетичних матеріалів. Вони добре пропускають повітря та вологу, покриті гіпоалергенним клеєм.
Тривалість аплікації залежить від місця прикріплення пластиру та мети його використання. Наприклад, при болях та обмеженій рухливості плечового суглоба можна ходити з тейпом протягом 5-7 днів.
В інших ситуаціях тривалість носіння кінезіо тейпу може відрізнятися:
При аплікаціях на обличчя термін, як довго можна носити тейп, визначається проблемою і станом тканин перед наклеюванням. Якщо заздалегідь був зроблений масаж, тканини добре розігрілися і розслабилися, навіть годинної аплікації може бути достатньо щоб посилити і закріпити ефект.
Найчастіше при першому тейпування обличчя смужки пластиру накладають на 2-3 години. Якщо процедура добре переноситься, то наступного разу можна тримати тейп на обличчі всю ніч. Не варто залишати клейкі смужки на обличчі та шиї довше, ніж на 10 годин.
Про те, скільки днів можна носити тейп і як правильно наклеювати, можна дізнатися з інструкції. Виробники додають її до пластиру.
Це універсальні рекомендації щодо наклеювання тейпу. У деяких випадках техніка тейпування може відрізнятись від наведеної.
Скільки тримається тейп, залежить від сили клею. На тейпах для аплікацій на обличчя застосовується слабкий клей. Для спортивного та лікувального тейпування великих м'язів та суглобів – міцний.
Зняти пластир з обличчя легко, якщо потягнути однією рукою за край, а другою притримувати шкіру. Тейп, наклеєний на тіло, тримається надійніше. З ним можна працювати, займатися спортом, приймати душ. Навіть при намоканні пластир не відклеїться.
Зрозуміти, що вже можна зняти тейп, нескладно. Якщо біль минув, зник набряк із проблемного місця, то можна акуратно зняти смужку.
Використовувати її знову не варто – тейп одноразовий. Якщо потрібно зробити аплікацію ще раз, то потрібно взяти новий тейп.
Важливо! Якщо після тейпування ви відчуваєте дискомфорт (свербіж шкіри, подразнення або будь-які інші неприємні відчуття) — відразу ж зніміть тейп!
Ви плануєте вперше застосувати кінезіотейпування? Проконсультуйтеся зі спеціалістами Фізіокіт щодо вибору та правильного використання тейпу. Наші спеціалісти розкажуть про всі нюанси використання тейпу з лікувальною метою, у спорті та косметології. Вони підкажуть, скільки тримається кінезіо тейп і дадуть відповідь на всі ваші запитання.