Перш ніж розповісти про те, як використовувати кінезіо тейп на коліні, необхідно уточнити, що поняття «розтягнення зв'язок» в медицині немає. Зв'язки коліна - це пружний, міцний і злегка безрозмірний матеріал, що складається з пучків волокон (уявіть, яку силу треба прикласти, щоб утримувати такий великий колінний суглоб).
При сильному ударі, підйомі тягарів або незручній позі волокна рвуться. Можливий вивих з частковим надривом або повним розривом, який супроводжується сильним болем. В Україні саме такі випадки помилково називають розтягуванням зв'язок. Спосіб лікування залежить від конкретної ситуації.
Якщо м'язи відповідають за приведення частин тіла в рух, то зв'язки і сухожилля тримають при цьому суглоби в стабільному положенні. При розриві зв'язок коліно перестає вільно згинатися, розгинатися і обертатися.
У зв'язках коліна людини присутній 2 групи зв'язок:
Передня і задня хрестоподібні зв'язки перехресно з'єднують внутрішню частину колінного суглоба, стабілізують коліно від переднього і заднього перенапруження. Задня зв'язка найчастіше рветься через прямий удар по передній частині коліна.
Передня зв'язка найбільше схильна до вивиху, так як задіяна під час одного з таких рухів коліна:
Подібні травми найчастіше зустрічаються серед футболістів, баскетболістів, борців і гімнастів.
Медіальна зв'язка підтримує коліно уздовж внутрішньої сторони ноги. Розриви відбуваються від прямого або бокового удару по зовнішній стороні коліна або гомілки, або через вигинання нижньої частини кінцівки від колінного суглоба назовні.
Бічна латеральна зв'язка утримує зовнішню сторону коліна. Розриви цього боку зустрічаються рідше, так як вона зазвичай захищена протилежною ногою.
Необхідно диференціювати розтягнення зв'язок від розриву зовнішнього або внутрішнього менісків, які амортизують поштовхи і удари при навантаженні на суглоб. Це також дуже поширена проблема у спортсменів.
При сильному болі в колінному суглобі або біля нього слід зробити наступний комплекс дій:
Категорично не можна ігнорувати больові відчуття: недбале ставлення до травми призводить до хронічного запалення і деформуючим змін суглоба.
Підтвердження розтягнення зв'язок колінного суглоба можна отримати на знімках МРТ або КТ, або провівши УЗД. При підозрі на перелом хворий направляється на рентген.
Диференціюють 3 ступеня розривів:
Найточніший спосіб діагностики - артроскопія, коли огляд при необхідності відразу переростає в хірургічну операцію, вшиваються розірвані зв'язки.
Головна мета лікувальних заходів після вивиху - максимальне відновлення функції коліна. Легкі розтягування піддаються терапевтичній корекції (НПЗЗ, бандажі, фізіотерапія, ЛФК), а розриви середньої і високої тяжкості вимагають оперативного втручання.
Медикаментозна терапія спрямована на зняття запалення і знеболення. Застосовуються нестероїдні протизапальні препарати: диклофенак, ібупрофен, німесулід. В окремих випадках необхідні кортикостероїди.
Невід'ємна частина лікування - повна іммобілізація пошкодженої зони. Не можна обертати, згинати суглоб і наступати на хвору ногу. Процес знерухомлення може затягнутися аж до декількох тижнів, в залежності від тяжкості.
Кінезіотейпування допомагає ефективно усувати симптоми функціональних порушень опорно-рухового апарату. Будова колінного суглоба складна, і розтягнення однієї зв'язки тягне за собою зміну у всій конструкції. У 70% людей, які займаються спортом на професійному рівні, внаслідок регулярних травм деформується саме цей суглоб.
В Україні тейпінг активно використовується при реабілітації після пошкодження коліна. Стрічки накладаються з певним ступенем натягу на пошкоджені зв'язки (суглоби), або меніск.
Наклеювання кінезіо тейпа при розриві зв'язок коліна:
A - «Y-смужки» і 1 «I-тейп», наносяться з натягом в передній частині коліна. Створюється стабілізуючий ефект.
B-D - 2 Ш-кінезіо тейпа, наносяться в передній частині коліна і 1 Ш-пластир, наноситься на задній частині коліна. Аплікація виконується без натягу для лімфодренажного ефекту.
Пластир злегка усуває шкірний покрив і створює декомпресію в місці травми. В результаті даної фізіотерапії посилюється кровообіг і поліпшується лімфодренаж.
Симптоми проходять набагато швидше, ніж без використання кінезіо тейпа. Тейпінг слід використовувати до закінчення реабілітації.
Докладні рекомендації по відновленню зв'язок коліна після розтягування необхідно отримати у лікаря. З призначенням, виписаним травматологом або фізіотерапевтом, ви можете звернутися до нашого менеджера для покупки кінезіо тейпа. В наявності - широкий асортимент тейпов, необхідних для реабілітації колінного суглоба. Доставка здійснюється по всій Україні - детальніше з умовами доставки Ви можете ознайомитися на сторінці "Доставка і оплата".