Кінезіотейпування області грудей і живота застосовується для підтримки м'язів під час занять спортом, а також як додатковий засіб при лікуванні травм і міжреберної невралгії.
Виділяють 3 ступеня деформації м'язів:
Патологія викликана різким рухом або перенапруженням від перекачування на тренуваннях. В такому випадку показане кінезіотейпування. Позитивний ефект досягається шляхом впливу на нервові рецептори і активації нервової, кровоносної і сенсорної систем. В результаті покращується циркуляція лімфи і крові, і запускаються природні процеси регенерації.
Україна в останні роки активно освоює застосування кінезіотейпування на живіт і груди як в медицині, так і в спорті. Тейпи накладаються в певних місцях грудної або черевної області. Різна ступінь натягу і точний напрям дозволяють налагодити функціонування конкретних м'язів. Технологію може використовувати як чоловік, так і жінка.
М'язи живота дозволяють рухатися, дихати і утримувати черевну порожнину з хребтом, тому постійно повинні знаходитися в нормальному тонусі.
Черевна стінка складається з 4 м'язових груп преса:
Порушення структури м'язів викликається сильним розтягуванням або розривом, і призводить до збою безлічі функцій організму.
Залежно від тяжкості травми лікування може зайняти від декількох днів до декількох тижнів. Найважливіший аспект при відновленні - спокій зв'язки черевної стінки. В іншому випадку можлива повторна травма і хронічне запалення.
При пошкодженні прямої передньої і косих м'язів живота тейпи накладаються декількома способами. Візьмемо один в якості прикладу:
Найпоширеніші причини болю великого трикутного грудного плоского м'яза викликані неправильним виконанням спортивних вправ. Наприклад, розтягнення може статися при обертанні витягнутою рукою, відведеної від тіла.
З особливою обережністю слід виконувати жим з опусканням штанги в положенні лежачи.
У разі нещасного випадку та розтягненнях грудей виникає сильний біль і обмеження рухливості в ребрах. Через кілька годин з'являється запальний процес з утворенням хворобливого набряку і гематоми.
Перша допомога - прикладання льоду на груди до ушкодженої ділянки на 10 хвилин через кожні 30 хвилин. М'яз потрібно знерухомити і звернутися до травматолога. При сильному болі прийняти болезаспокійливі.
Ефективна наступна техніка кінезіотерапії за допомогою двох Y-тейпов:
Подібна методика застосовується і у жінок, на малому і великому м'язах грудей для полегшення симптомів ПМС і інших патологій.
Міжреберна невралгія викликається защемленням корінців нервів, запаленням, травмами і надмірними фізичними навантаженнями на хребетний стовп. Основні симптоми - це різкий біль в передній стінці черевної порожнини, грудному відділі. Хворобливість може віддавати в живіт, область серця, лопатки або відділ хребта. М'яз спазмований, шкірні покриви бліді.
Лікування невралгії залежить від причини і спрямоване на усунення запального процесу і міжреберного болю. При слабовираженних симптомах (тягне бік, «ниє» в попереку, і т. п.) досить мануальної та фізіотерапії.
Зменшити біль під час міжреберної невралгії допомагає кінезіотейпування. Оптимальний спосіб накладення тейпа в області ребер є аплікація з 4 широких Y-образних пластирів:
Стрічки клеїти без натягу.
Техніка широко використовується для поліпшення координації і нормалізації роботи м'язового корсету при розривах зв'язок і ударах грудей і порожнини живота, або при міжреберній невралгії. У спортивному середовищі кінезіологічні пластирі стали популярними через простоту використання.