Міфи естетичного тейпування — чи варто їм вірити
Естетичне тейпування обличчя з кожним днем стає все більш популярним. Інструктори з тейпування просувають свої послуги в інстаграм-блогах, пропозиції за кілька днів стати майстром потоком ллються на ютуб-каналах. Тим, хто знайомиться з методикою оздоровлення й омолодження, нелегко зрозуміти — яка інформація правдива, а який не варто довіряти.
Серед тих, хто публікує інформацію про тейпування, є справжні професіонали. У них достатньо досвіду і знань, щоб навчити ефективної методики корекції обличчя інших людей. Таким просвітникам варто подякувати.
Але чимало на інформаційному ринку тих, хто поширює поверхневі знання. Часто горе-майстри навіть не мають медичної освіти, погано орієнтуються в анатомії й фізіології людського тіла.
Вкрай важливо розуміти, до якої інформації варто прислухатися, а якій довіряти не потрібно. Почнемо з розвіювання міфів, що стосуються тейпування.
Міф 1. Тейп повинен бути виготовлений з чистої бавовни
Тейп повинен бути виготовлений з чистої бавовни. Якщо в тканинній основі є нейлон, обов'язково буде алергія. Цей міф гуляє просторами інтернету, але насправді, він дуже далекий від істини. Основна властивість смужок для тейпування — їх еластичність, завдяки якій вдається утримувати шкіру в оптимальному натяжінні.
До складу основи для класичних смужок входить 97% бавовни й 3% нейлону. Добавка синтетичного матеріалу до тканини забезпечує еластичність і міцність. Якби стрічки були виготовлені з чистої бавовни, вони б не розтягувалися.
Хочете перевірити? Візьміть невеликий шматок бавовняного полотна і розтягніть. Вам це не вдасться.
Не буває кінезіологічних пластирів, в складі яких присутня виключно бавовна. Якби такі були, то вони б не тягнулися і втратили всі свої цінні властивості. Просто перетворилися б у шматок тканини з нанесеним на неї клеєм.
Щодо алергічної реакції на синтетичну добавку, то тут занепокоєння теж безпідставне. По-перше, вона виникає вкрай рідко. По-друге, нейлон завжди входить до складу всіх кінезіотейпів. Якщо вірити твердженням деяких блогерів про те, що синтетичний компонент провокує алергічну реакцію, то вона повинна виникати у відповідь на використання абсолютно будь-якого тейпу, незалежно від того, ким і в якій країні він був виготовлений.
Висловлювання щодо спроможності тейпів з нейлоновою добавкою викликати алергію — не більше, ніж крайній ступінь некомпетентності того, хто поширює інформацію або свідомо обманює споживачів з метою виставити у вигідному світлі конкретний товар. Такі дії порушують права споживачів і можуть стати причиною притягнення до адміністративної відповідальності.
Міф 2. Для обличчя підходить тільки шовковий тейп
Ми часто говоримо про шовкові тейпи та їх склад, але так само багато дівчат шукає саме їх. Вивчивши інформацію в інтернеті, пройшовши навчання на курсах у "майстрів", вони відмовляються клеїти на обличчя смужки з іншого матеріалу. Шовк і тільки шовк!
Але знову доведеться вас розчарувати або заспокоїти! Кінезіотейпів з натурального шовку, того, який роблять шовкопряди, не буває. Під визначенням "шовковий тейп" мається на увазі штучний матеріал. Це може бути віскоза, нейлон в суміші з поліуретаном.
Виробники таких "шовкових" смужок позиціюють їх, як засіб для обличчя.
Міф 3. На обличчя можна накладати тільки тейпи певної марки
Ви чули інформацію про те, що для обличчя підходять тейпи тільки якоїсь однієї марки. Якщо використовувати їх, можна не боятися подразнення та алергії. Але справа виглядає дещо інакше.
У кожної людини організм по-своєму реагує на пластирі різних виробників. Комусь може не підійти саме той, рекомендований тейп, а хтось дуже задоволений продукцією іншої марки. Тому варто спробувати пластирі різних відомих брендів, на які нанесено маркування "для обличчя" або "для чутливої шкіри (gentle)", щоб зрозуміти, які смужки підходять вашому типу шкіри.
Міф 4. Тейп для обличчя має бути тільки із розтяжністю від 130% до 140%
Цей міф бере коріння з твердження про те, ніби здатність шкіри людини до розтягнення становить 140%. Насправді, такі заяви не підтверджуються даними наукових досліджень, в офіційних медичних джерелах немає цифр, які б показували б рівень розтягнення шкіри в точних цифрах і відсотках.
Еластичність покривів тіла зумовлена кількома факторами. Вона залежить від типу шкіри (суха, жирна або нормальна), гормонального фону, віку. На еластичність впливає спосіб життя, кількість рідини, що надходить в організм, інші чинники.
Шукати в магазинах кінезіотейп із вказаним на коробці ступенем розтягнення немає сенсу. Пластир клеять на шкіру не в натяжку і не створюють додаткове навантаження.
У мережі нерідко можна зустріти твердження про те, що "оптимальне" розтягнення тільки у тейпів з чистої (100%) бавовни, а добавка нейлону збільшує показник розтягнення смужок. Тому пластирі, в яких до бавовни доданий нейлон, неефективні для корекції обличчя.
Але згадайте, вище ми вже з'ясували, що повністю бавовняних тейпів не існує в природі. Тому потрібно знати, що для корекції обличчя підходять пластирі будь-якої еластичності.
При покупці липких смужок варто звертати увагу на те, наскільки вони добре фіксуються. Естетичне тейпування обличчя краще робити тейпом, покритими полегшеним клеєм. На упаковки з такими пластирами виробники наносять спеціальний напис "для обличчя", "підходить для тейпування чутливої шкіри (gentle)". Якщо ви працюєте зі стегнами, животом або іншими частинами тіла з не надто чутливою шкірою, вам підійде якісний тейп зі стандартним або, в деяких випадках, посиленим складом клею.
Зверніть увагу! Усі твердження б'юті блогерів і "гуру" тейпування про те, що на обличчя можна наносити тільки смужки з певним ступенем еластичності, позбавлені підстави. Це всього лише маніпуляційний прийом з метою реклами та просування товару конкретної марки.
Так саме безпідставною є й інформація про те, що більший відсоток нейлону в складі матеріалу, використовуваного в якості основи клейкої стрічки, підвищує ризик алергії й подразнення. Ще раз нагадуємо — будь-якому тейпі тканина, як мінімум, на 3% складається з нейлону. Навряд чи тейп, що складається з нейлону на 4% набагато збільшить шанси отримати алергічну реакцію.
Варто врахувати й той факт, що тканинна основа деяких тейпів повністю нейлонова, але вони не більше алергенні, ніж той синтетичний одяг, який більшість з нас носить щодня.
Будьте уважні й ставтеся критично до інформації. Це допоможе вам не стати жертвою рекламних маніпуляцій представників кінезіо бізнесу. Пам'ятайте, що такі характеристики, як точний відсоток розтяжності, відсутність або мінімальний вміст синтетики в тканині тейпу й інші параметри, які дуже важко або неможливо перевірити, часто є фікцією.
Вибирайте ті тейпи, які не провокують подразнення вашої шкіри, з якими вам комфортно. Пам'ятайте головне — необхідно правильно накладати пластир на обличчя, щоб отримати потрібний ефект не спровокувати побічну дію.
Міф 5. Клейте тейп на 12 годин
Таку рекомендацію можна почути від багатьох б'юті-блогерів. Прислухавшись до неї, новачки залишають пластирі на обличчі відразу на всю ніч, а то й довше (до 12 годин). В результаті отримують почервоніння, набряклість, свербіж в тому місці, де була смужка. Особливо часто виникає проблема після тривалого накладання тейпу на ділянку вилиць та щік.
Для перших сеансів тейпування смужки потрібно накладати не довше, ніж на 2-3 години в день протягом тижня. Це необхідно для адаптації шкіри. Якщо вона реагує на процедуру добре, то далі можна продовжувати час і залишати пластир до 9 годин. Довше залишати пластирі на обличчі не варто.
Фахівці вважають, що оптимальний час дії тейпу — 4 години. За цей час активізується кровообіг, лімфоток, в шкіру надходять корисні речовини.
Якщо довго залишати тейп на найніжніших ділянках — поблизу очей, на вилицях і щоках, то існує високий ризик почервоніння на місці наклеювання. Тому максимальна тривалість тейпування делікатних зон — 3 години.
Найкращий час косметичного тейпування настає ввечері, за кілька годин до сну. Залишати пластирі на ніч можна, але вранці, після їх відклеювання може з'явитися почервоніння, яке зберігатиметься до 4 годин.
Крім випадків алергії та індивідуальної непереносимості, почервоніння — це нормальна відповідь організму на більш активний, ніж зазвичай, приплив крові до тканин. Після кількох процедур почервоніння проходить, це пов'язано з тим, що шкіра поступово адаптується до навантаження.
Іншою причиною почервоніння може бути травми шкіри при занадто швидкому відриванні смужки або після процедури, проведеної відразу після пілінгу.
Щоб уникнути почервоніння ми рекомендуємо протягом 5-7 днів після відлущування утриматися від тейпування. А під час зняття пластиру діяти акуратно і не поспішати. Щоб допомогти шкірі відновитися і позбутися від почервоніння можна використовувати крем на основі протизапальних екстрактів — календули, ялиці, ромашки, лаванди.
Не поспішайте відмовлятися від косметичного тейпування зовсім, помітивши почервоніння на місці прикріплення смужки. Найчастіше подразнення швидко проходить.
При використанні тейпів важливо пам'ятати, що чутливість шкіри на різних ділянках обличчя неоднакова. Тому приступати до процедур варто тільки після консультацій у досвідченого кінезіолога або косметолога. Він розповість про всі нюанси накладання тейпів, про те, як довго можна залишати стрічки на обличчі, шиї.
Пам'ятайте про те, що тривалість процедури для обличчя не повинна перевищувати 9 годин. Коли ви чуєте заклик "експерта" залишати смужки до 12 годин або довше, знайте — вам дають не компетентну рекомендацію, виконання якої принесе шкоду.
Порада: довіряйте тільки інформації, отриманої з надійних джерел, завжди враховуйте особливості вашої проблеми з особою і вибирайте ті схеми накладання пластиру, які підходять саме вам.
Міф 6. Наклей кінезіо тейп і схудни
Кінезіотейп сам по собі не спалює жир. Він є тільки допоміжним інструментом, необхідним для активізації крово- і лімфообігу, обмінних процесів в тканинах. Сподіватися, що тільки накладення смужки без роботи з вашого боку дасть ефект схуднення, не варто.
Наклеєний на проблемну ділянку тейп при ходьбі створює ефект хвилі й тим самим стимулює мікроциркуляцію та відтік крові по венах. В результаті тканини активно насичуються киснем, корисними речовинами, швидше відбувається ліполіз, з організму виводиться накопичена рідина. Шкіра стає більш пружною, знижується вираженість целюліту.
Основна умова, якої варто дотримуватися для схуднення за допомогою пластирів — активний рух. Тільки комплексний вплив на організм, що поєднує тейпування й активні фізичні навантаження (гімнастику, ходьбу, біг), збалансоване харчування дозволяє добитися бажаного результату і зробити фігуру стрункішою.
Міф 7. Потрібен лімфодренаж? Тоді тільки перфорований тейп
Перфорований тейп, або панч, багато б'юті-блогерів рекламують як засіб, який ідеально підходить для лімфодренажу. Насправді, ситуація дещо інша. Найбільшою ефективності вдається досягти при накладенні аплікації особливим методом. Стандартну смужку необхідно розрізати на більш тонкі, немов створюючи павутинку, і накласти з дотриманням напрямку лімфотоку.
Панч виявляє не настільки сильний ефект, як аплікація-павутинка, зроблена звичайним тейпом. Але виробники й продавці саме панчу приписують потужні лімфодренажні властивості.
Міф 8. Тільки я можу навчити вас найефективнішої техніки косметичного тейпування
Безліч блогерів і шкіл тейпування на весь інтернет-простір заявляють, що тільки вони знають секрети ефективного вирішення проблем із зовнішністю за допомогою тейпування. І тільки вони можуть розповісти вам про ці секрети.
Істина полягає у тому, що ніяких особливих секретів у тейпуванні немає. Є лише знання анатомії та правила нанесення клейких смужок при різних проблемах. Саме тому дивно чути критику в бік відомих шкіл з багаторічним практичним досвідом від блогерів, у яких немає медичної освіти, а знання анатомії досить поверхневі. Все, що вони пропонують на своїх "унікальних авторських курсах" — інформація, зібрана в інтернеті, розбавлена красивими слайдами. А способи тейпування, які пропонують "гуру", базуються на основних техніках.
Важливе розуміння, що більшість всіх методик тейпування дає ефект тільки за допомоги рецепторного впливу на шкіру, який чинить тейп. Те, наскільки виражений ефект дасть процедура, залежить від правильності накладання пластиру відповідно до анатомії обличчя. Приклеювання смужок без урахування розташування мускулатури, напрямку лімфотоку може викликати побічний ефект.
Щоб користувачам було легше зорієнтуватися і використовувати тейпи правильно, солідні виробники завжди прикладають докладну інструкцію до рулону зі пластиром.
Знайте, що єдиного правильного способу накладання тейпу на обличчя немає. Є принципи, правила, показання та протипоказання, на які необхідно орієнтуватися.
Наша порада: уважно ознайомтеся з інструкцією до тейпу перед тим, як приступати до курсу процедур. Пройдіть навчання в інструктора, що має великий досвід і хороші результати, які можуть підтвердити його клієнти. Не бійтеся пробувати різні схеми аплікацій, шукайте те, що найкраще підійде вашому обличчю.
Друзі, сподіваємося, що наш розбір міфів про тейпування буде для вас корисний і допоможе почуватися впевнено у величезному потоці інформації. Слухайте, дивіться, але не забувайте перевіряти, наскільки те, що вам розповідають блогери, відповідає істині. Краса вимагає щоденних зусиль. Ми бажаємо вам терпіння й успіхів в оволодінні естетичним тейпуванням.