У даній статті ми розглянемо наступний блок питань:
Що таке лімфодренажний тейпінг?
Показання і протипоказання
Як користуватися тейпами
Що таке лімфодренажний тейпінг?
Лимфодренаж організму - комплекс фізіотерапевтичних процедур, спрямованих на прискорення руху лімфи. З організму виводиться надлишок рідини, продукти метаболізму, прискорюється регенерація м'язової тканини, фасцій, сухожиль, суглобів, шкіра починає "дихати". Поліпшується кровообіг, особливо в дрібних капілярах, що сприяє схудненню і загальному омолодженню організму.
Тейпування - це один з основних методів лімфодренажа. Якщо порівнювати з альтернативами, такими як масаж, апаратні впливи, то використання спеціальних стрічок - саме безболісне для пацієнта. У той же час тейпи дуже економічні і зручні у використанні. Кінезіо тейпи можна прикріплювати на абсолютно будь-яку ділянку тіла, починаючи від обличчя і закінчуючи стопами. Важливо, щоб лімфодренажний тейп розташовувався у напрямку лімфовузлів. Ознайомитися із загальною інструкцією з кінезіо тейпування можна за посиланням.
Вперше використовувати тейпування з метою покращення зовнішнього вигляду почали в Голлівуді, при цьому шовкова стрічка на липкій основі накладалася на проблемні зони шкіри. Тейпи застосовували багато зірок світового кінематографа, наприклад, Марлен Дітріх. У другій половині ХХ століття японський спортивний лікар-масажист Кензо Касі створив технологію використання тейпів для лімфодренажу.
Показання
Лімфодренажний тейпінг може бути ефективним у наступних ситуаціях:
Наявність целюліту, ожиріння;
Наявність травм: розтягнень, вивихів, ударів, спазмів м'язів і суглобів;
Головні болі, причиною яких є мігрень і/або захворювання хребта;
Суглобовий біль;
Плоскостопість;
Наявність алергічних і/або ендокринних захворювань, лімфедеми.
Протипоказання
Не варто використовувати лімфодренажний тейпінг у наступних ситуаціях:
Вагітність;
Захворювання кровоносної системи;
Новоутворення (пухлини);
Тромбоз судин;
Обвисання шкіри у літніх людей;
Інфекційні захворювання, хвороби шкіри.
З використанням кінезіо тейпів відновний період протікає значно швидше і легше. Людина може жити повноцінним життя замість ліжкового режиму, а відновлення пошкоджених тканин проходить швидше і комфортніше.
Незалежно від того, для вирішення якої проблеми використовується лімфодренажний тейп, дуже важливо строго дотримуватися техніки. Для цього найкраще пройти навчання на професійних курсах.
Для того щоб правильно накладати тейпи, важливо знати та виконувати певні правила:
Шкіру в зоні накладення тейпа попередньо знежирюють за допомогою спирту;
Відрізають пластир потрібної довжини, закруглюючи краї зрізу;
Надривається захисний шар потрібно від центру до країв, так само і приклеюють тейп;
Крайні ділянки тейпа приклеюють в останню чергу, не натягуючи;
Тейп накладають без напруги, на м'язи, які знаходяться в розслабленому стані;
Пошкоджену область слід змоделювати - якщо уражена ділянка знаходиться на згині суглоба, то слід спочатку зігнути суглоб, потім зафіксувати пластир;
Для фіксації суглоба використовують 2 стрічки, накладаючи їх перпендикулярно;
Для випадків підвищеного виділення поту слід використовувати підтейпник.
Слід враховувати, що для активації клейової суміші повинно пройти 15-20 хвилин після приклеювання аплікації до тіла. У цей період не рекомендується здійснювати тиск на пошкоджену область.
Тейпи не використовуються при відкритих пошкодженнях шкіри. Термін носіння тейпа - 3-5 діб, завдяки гіпоалергенному складу клею і здатності пропускати повітря та воду пластир можна носити цілодобово.
Найчастіше тейпування гомілкостопа потрібно спортсменам, які займаються дзюдо, легкою атлетикою, стрибками, футболом, баскетболом та ін. активними видами спорту. При високих навантаженнях зв'язки й м'язові волокна постійно травмуються, і це призводить до виникнення хронічних запальних процесів в них.
Для прискорення загоєння рекомендується здійснювати тейпування гомілковостопного суглоба згідно із спеціальними методиками. Застосовується вісімкоподібна пов'язка - правильно накласти її на ноги може тільки вузькопрофільний фахівець. Таке терапевтичне застосування тейпів за певною методикою зменшує рухливість ніг, не завдаючи при цьому дискомфорту пацієнтові.
Лімфодренажне тейпування ніг
Кожна людина в своєму житті не раз стикалася з травмами нижніх кінцівок, розтягуваннями, вивихами, болями і набряком при значних навантаженнях. Кінезіо тейпи - це інноваційний метод лікування, який полягає у використанні еластичного пластиру, що наклеюється на шкіру і знижує тиск в м'язах. Використовувати кінезіо тейпи рекомендується як спортсменам, так і людям, які ведуть активний спосіб життя, а також людям похилого віку.
Приклад лімфодренажної аплікації
Завдяки тейпам досягається захист суглобів від пошкоджень, знижується ризик варикозного розширення вен, підтримується м'язовий тонус. Тейпування ніг допомагає від целюліту, а також дуже ефективне при лікуванні та профілактиці артритів і артрозів.
Лімфодренажне тейпування стегна
Методику використання кінезіологічного тейпування сьогодні активно застосовують масажисти, мануальні терапевти, інструктори з фітнесу. Завдяки тейпуванню можна вести ефективну боротьбу з надлишком жиру на тілі, зокрема - в області стегон, а також для корекції фігури.
При використанні еластичного антицелюлітного пластиру м'язи працюють більш активно, з організму виводиться зайва рідина, що усуває набряки, внутрішні органи починають нормально функціонувати.
Важливо: методика кінезіологічного тейпування буде ефективною тільки за умови фізичних навантажень.
При правильному накладення тейпів в 3 напрямках одночасно можна побачити такі ефекти:
Шкіра піднімається;
Підвищується лімфоціркуляція;
Розсмоктуються спайки сполучної тканини;
Рідина рухається в правильному напрямку.
Для того, щоб прискорити появу результату, використовуючи лімфодренажний тейпінг, можна додатково використовувати масажі, прогрівання, магнітотерапію та інші фізіопроцедури.
Лімфодренажне тейпування руки
Так звана "слоновість" рук - лімфостаз - патологія, яка виникає при порушеннях кровообігу та скупченні лімфи в сполучній тканини. Кінезіотейпування рук, що застосовується для лімфодренажу, підвищує ефект від лікування, попереджає гіпертрофічні зміни тканин. Це одна з найбільш актуальних методик, використовуваних з метою лікування і профілактики збоїв у роботі кровоносної системи.
Накладати кінезіо тейп для лімфодренажу можна за декількома методиками:
При лімфостазі використовують 2 пластирі, довжина яких 20 і 25 см, а ширина - 5 см. Наклеюють смуги паралельно, у напрямку до ліктьового згину. За допомогою такої аплікації можна зняти набряк з внутрішньої частини руки.
Щоб поліпшити лімфовідтік, досить 1 пластиру 0,5 м завдовжки і 5 см завширшки. Його розрізають на 4 частини, залишивши нерозрізаний край довжиною 5 см. Тейп накладають, коли пацієнт сидить, на руку - від пахви, з почерговою фіксацією, без натягу.
Лімфодренажні тейпи для живота
Щоб позбутися від непотрібних жирових складок на животі, відміряють лімфодренажний пластир певної довжини для охоплення ураженої ділянки. Готують оброблювану ділянку - видаляють волосся і знежирюють шкіру. При тейпуванні області живота стрічки накладають уздовж тіла, від сонячного сплетіння до зони лобка. Від нижньої частини спини тейпи можуть опускатися до колін. Тейпи розташовують навколо талії, а також в тих зонах, де накопичилося найбільше жиру, який підлягає усуненню. Більше про тейпування живота - в нашій окремій статті.
Для досягнення швидкого і помітного ефекту кінезологічне тейпування слід використовувати в комплексі з гімнастичними вправами, обгортаннями, курсом антицелюлітного масажу та відповідною дієтою.
Тейпування шиї
Кінезіологічне тейпування області шиї, яке застосовує фахівець, дозволяє відмовитися від підтяжки шкіри хірургічним шляхом. Шкіру шиї попередньо обробляють, знезаражують, і залежно від проблеми, яку потрібно вирішити, підбирають найефективнішу методику. Завдяки тейпуванню шия виглядає набагато естетичніше, відбувається відновлення тканин як результат нормалізації мікроциркуляції кровоносних судин.
Лімфодренажне тейпування обличчя
Лімфодренажне кінезіо тейпування обличчя (правила тейпування обличчя можна прочитати на нашій сторінці за посиланням) абсолютно безболісне та користується популярністю у пацієнтів, оскільки:
Тейпи економічні, безпечні та зручні в застосуванні;
Використання еластичних пластирів відмінно поєднується з підсилюючими процедурами;
Тейпи "працюють" 24 години на добу.
Лімфодренажне тейпування обличчя має певні схеми: смуги приклеюють на обличчя у напрямку лімфовузлів, хвилеподібно, з мінімальним натягом. Можна комбінувати кілька тейпів. Якір пластиру розташовують вище лімфатичного вузла, а смужки - мають проходити вздовж каналів.
Дану процедуру можна проводити самостійно, після прослуховування спеціалізованого навчального курсу або подивившись тематичні відео про естетичне кінезіо тейпування.