Латеральний епікондиліт - це запалення в ліктьовому суглобі, в місці з'єднання м'язів з латеральним надмищелком плечової кістки.
Коли проявляється латеральний епікондиліт ліктьового суглоба, що вимагає лікування, причини загострення, як правило, обумовлені запальними вогнищами, спровокованими мікротравмами сухожиль суглоба і перевантаженнями. Найчастіше розвивається зовнішній епікондиліт, медичний термін - латеральний епікондиліт, іменований ще лікоть тенісиста. Внутрішній або медіальний епікондиліт також з'являється в результаті отримання мікротравм сухожиль.
Медіальний епікондиліт ліктьового суглоба має другу назву - лікоть гольфіста лікування його відбувається за допомогою акустичних хвиль УВТ. Внутрішній епікондиліт ліктьового суглоба найбільш поширений серед спортсменів займаються гольфом. Якщо не брати до уваги професійних спортсменів, то латеральний епікондиліт виникає у людей, що зазнають хронічні мікротравми сухожилля, внаслідок чого прогресують латеральний і медіальний епікондиліт ліктьового суглоба.
Від перевантаження сухожиль розвивається латеральний епікондиліт лікування якого стає необхідним, внаслідок:
Латеральний епікондиліт і медіальний епікондиліт ліктьового суглоба симптоми мають практично ідентичні:
Основний симптом латерального епіконділіта - больовий спазм, хвилеподібно рухається вгору по плечового суглобу вниз з внутрішньої сторони, а з зовнішнього боку до передпліччя. Крім того, при діагнозі лікоть тенісиста симптоми і лікування захворювання грунтуються на відновленні рухової функції руки і зовнішніх м'язів плеча. З діагнозом лікоть тенісиста симптоми прогресують при постійному навантаженні на м'язи.
Щоденні проблеми, які створює латеральний епікондиліт ліктьового суглоба і питання про те як його лікувати спрямовані на запобігання загострення:
Ревматолог обстежує місце локалізації болючою зони. Процес встановлення діагнозу лікар починає з опитування пацієнта для визначення рівня активності людини, його професії, участі в спортивних заходах, прийому лікарських препаратів і наявності медичних протипоказань. Лабораторні дослідження та інструментальні методи дослідження (рентген, УЗД, МРТ) проводяться для вивчення ступеня зміни загального аналізу крові та інших маркерів прояви запального процесу. Як правило, поради, як лікувати лікоть тенісиста в домашніх умовах зводяться до консервативних методів: накладається фіксуюча пов'язка, приймають протизапальні препарати, при гострих болях призначаються блокади. Такі маніпуляції тільки знімають симптоми захворювання, але не є лікуванням.
Правильно підібрані фізичні вправи і легка розтяжка м'язів відновлюють їх тонус і еластичність, посилюють мікроциркуляцію, знімають біль і запалення, запобігають розвитку захворювань лікоть тенісиста і латеральний епікондиліт справа:
Профілактика завжди краще, ніж лікування.
Латеральний епікондиліт ліктьового суглоба симптоми і лікування, якого передбачають проведення профілактичних заходів:
Це перешкодить запаленню зв'язок ліктьового суглоба епікондиліт і лікування якого надалі не знадобиться. Зовнішній епікондиліт ліктьового суглоба здатний перерости в хронічне захворювання. Велика ймовірність того, що активізується синдром тенісиста, і лікоть стане проблемною зоною. Причин виникнення болю в ліктьовому суглобі дуже багато. Діагноз латеральний епікондиліт правого ліктьового суглоба може визначити тільки лікар. Тому, якщо болі сильні, наростають, супроводжуються онімінням кисті - ніякого самолікування, тільки повноцінне медичне обстеження здатне допомогти впоратися з недугою.
Захворювання лікоть тенісиста лікування якого запобігає порушення працездатності хворого вимагає уважного ставлення пацієнта до власного організму. Іноді буває, що лікоть тенісиста розвивається як хвороба зі слабо вираженими симптомами, прояви яких згодом можуть зникнути самостійно, призводить до того, що хворий не звертається до фахівця за допомогою вчасно. Упущено час і тому, при латеральному епікондиліті ліктьового суглоба лікування, що супроводжується болем, може тривати довго. Як діагностувати лікоть тенісиста, як лікувати і уникнути хронічних рецидивів - вирішує спеціаліст. За умови дотримання рекомендацій лікаря лікування в більшості випадків завершується успішно.