Якщо вірити останнім статистичним даним ВООЗ, то травми стопи і гомілковостопного суглоба знаходяться на одному з перших місць серед усіх випадків травматизму. Пояснюється така тенденція тим, що на цю частину нижньої кінцівки припадають великі фізичні навантаження.
Але травми - не єдина проблема гомілки, стопи і суглоба, який їх з'єднує. Негативний вплив надає зайва маса тіла, підвищені фізичні навантаження, загальні захворювання організму. Щоб мінімізувати наслідки всіх перерахованих факторів, сьогодні активно використовується нова інноваційна методика - аплікації за допомогою тейпа. Виконання цієї процедури має свої особливості, з якими слід познайомитися ближче.
Інструкція по тейпуванню гомілки
Для зняття болю травматичного характеру, а також вирішення інших проблем в області гомілки, потрібно правильно накладати тейпи на уражене місце. Розібратися в цьому питанні допоможуть прості рекомендації, які наведені нижче.
Ефективність процедури
Проводити кінезіотейпування доречно при травмах колінного суглоба і гомілки, від яких найчастіше страждають футболісти і атлети, які займаються професійно іншими спортивними дисциплінами. Аплікації тейпа супроводжуються наступними позитивними ефектами:
знімають біль;
здійснюють надійну фіксацію гомілковостопного суглоба і литкового м'яза ноги.
Але для досягнення максимального ефекту від процедури рекомендується використовувати оригінальні стрічки південнокорейського виробника, які відрізняються високою якістю.
Важливо! Результат допоміжної терапії залежить від правильного виконання процедури. Тому треба чітко слідувати схемі тейпування, яка зазначена в кожній інструкції.
Загальні правила
Для всіх методик тейпування гомілки є кілька загальних рекомендацій:
Якщо процедура спрямована на зняття хворобливих відчуттів, при накладенні аплікацій потрібно застосувати мінімальний натяг.
У випадках, коли треба зафіксувати м'яз, стрічку наклеюють так, щоб вона виконала це завдання. Але при цьому аплікація не повинна порушувати нормальну рухливість ноги і суглоба.
При відновленні після травматичних випадків схема тейпування підбирається у відповідності із зоною ушкодження.
Детальне вивчення техніки правильного тейпування необхідно для того, щоб в процесі відновлення завжди спостерігалася позитивна динаміка.
Ці прості правила допоможуть освоїти правильну техніку накладання тейпів в домашніх умовах. Тобто людина може без сторонньої допомоги в міру необхідності виконувати маніпуляцію, що підвищить загальний результат всієї реабілітації.
Інструкція по застосуванню кінезіо тейпа при болю в гомілці і литковому м'язі
Дана методика допоможе зняти дискомфорт і біль при ходьбі. Також з її допомогою можна стабілізувати стан м'язів гомілки.
Аплікація робиться не тільки на гомілку, але також охоплює весь литковий м'яз. Це допоможе швидше відновити нормальні функції ноги.
Алгоритм дій:
Треба підготувати довгу стрічку тейпа.
Без натягу тейп в середині довжини закріплюється знизу п'яти, а потім обидва кінці стрічки переходять на литковий м'яз і там фіксуються з двох сторін не нижче коліна.
Дана схема створює додаткову підтримку п'яті і сухожиль, забезпечуючи всьому суглобу стабільність.
Інструкція по проведенню тейпування гомілковостопного суглоба.
Тейпи на гомілковостопному суглобі дуже швидко знімають біль після отриманих травм і запальних процесів. Тому таку процедуру дуже корисно виконувати вдома самостійно, якщо немає часу на відвідування лікарні.
Кілька важливих правил:
Для області голеностопа потрібно взяти три стрічки шириною 5 см.
Перший елемент аплікації наклеюється ззаду, залучаючи суглоб і повністю закриваючи п'яту.
Другою смужкою треба огорнути ногу таким чином, щоб край стрічки перебував в середині прогину стопи.
Третій фрагмент треба зафіксувати з зовнішньої сторони підошви у п'яткової кістки.
Носити аплікацію можна не знімаючи до п'яти днів.
При проявах бурситу накладання тейпів знижує тиск на м'язи і знімає хворобливі відчуття.
Для аплікації в подібній ситуації треба підготувати стрічку 15 см завдовжки. Кінці тейпа необхідно закруглити з двох сторін для міцної фіксації.
Потім пластир складається навпіл і розрізається на 4 рівні частини.
З кожного боку тейпа повинні залишитися «якоря» приблизно по 3 см.
Перед накладанням аплікації стопу треба витягнути і трохи відтягнути на себе мисок носка.
У такому положенні ноги пластир фіксується вище і трохи нижче п'яти, а промені наклеюються з боків від неї.
Якщо тейп накладено правильно, ефективність процедури практично відразу дасть про себе знати.
Інструкція по застосуванню кінезіо тейпа при болю у зв’язку з пошкодженням зв'язок (підвивихи) гомілковостопного суглоба
Ця схема допомагає знизити інтенсивність больового синдрому, який є постійним супутником таких травм. Крім цього аплікація забезпечує стабілізацію і підтримку всього гомілкостопу і бічним зв'язкам.
Послідовність дій:
Першим кроком треба наклеїти тейп від п'яти до середньої лінії гомілки, застосовуючи силу натягу 50%.
Після цього дії необхідно в середині тейпа розділити підкладку, а потім накласти аплікацію на п'яту, переходячи до кісточки.
Нерідко трапляються травми стопи, особливо в дитячому віці.
Оскільки дитячий вік не є протипоказанням до виконання аплікацій, при таких видах порушень цілком можна проводити відновлювальні заходи дитині в домашніх умовах. Особливо метод тейпування актуальний, якщо у малолітніх пацієнтів виявлено плоскостопість на ранній стадії.
У таких випадках треба виконати накладення аплікації за наступною схемою:
Підготувати стрічку довжиною, що дорівнює розміру стопи пацієнта.
Для лікування проблем стопи вже використовується стрічка в формі літери «Y». Якір фіксується на середині підошви, а кінці тейпа обертають п'яту з обох боків.
Якщо наявний діагноз «Вальгусна деформація», тоді треба взяти два широких фрагмента пластиру: перший елемент наклеюється на середню частину поверхні підошви, а потім простягається через п'яту до задньої області гомілки. Друга стрічка йде перпендикулярно першій.
Зверніть увагу! Ця схема допомагає у вирішенні проблеми з п'ятковою шпорою, але в такому випадку стрічку треба фіксувати зверху стопи з максимальним натягом аж до початку ікри.
Інструкція по застосуванню кінезіо тейпа при плоскостопості
Ця техніка спрямована на корекцію стопи і суглоба.
Пластир виду «Y» без натягу закріплюється на підошві в напрямку від п'яткової кістки до пальців.
Другий фрагмент фіксується із середнім натягом від підошви по всьому зовнішньому краю великогомілкової кістки.
Відеоінструкції з тейпування ахіллесового сухожилля, гомілки та стопи